Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes - tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai.

Realizēts vērienīgs pilnveides projekts Ogres pilsētā

20.07.2023 | Ilgtspēja un kapacitāte
Projekts: OAB ok (OAB organizācijas kapacitāte)
Realizēts vērienīgs pilnveides projekts Ogres pilsētā

Ogres Attīstības Biedrība (turpmāk tekstā OAB) apvieno dažādu jomu speciālistus, kas papildus savam pamata darbam organizē dažādus izziņas, kultūras, mākslas un cita rakstura pasākums Ogres pilsētā. OAB laika periodā no 2021.gada jūnija līdz 2022.gada nogalei īstenoja Aktīvo iedzīvotāju fonda finansētu projektu “OAB organizācijas kapacitāte”. Biedrības līdzšinējā projektu pieredzē, kopš 2008. darbošanās gada, šis ir viens no vērienīgākajiem un ilgstošākajiem projektiem un pateicoties tam ir labiekārtotas gan Radošā kvartāla “PASTS” iekštelpas, gan ārtelpa ap to, padarot to piemērotu publisku pasākumu rīkošanai, biedrības dalībnieki ir vairāk saliedēti kā komanda, pateicoties dalībai projekta aktivitātēs. Vienlaikus projekta realizācijas rezultātā biedrība ir kļuvusi atpazīstamāka gan vietējā sabiedrībā, gan starp Latvijas nevalstiskajām organizācijām.

Piesakot dalību projektā, vēlējamies stiprināt vairākus attīstības virzienus:
*gan fizisko: iedzīvinot Radošo kvartālu “PASTS” kā vietu Ogres pilsētā, kur veidot un satikties dažādos kultūras un mākslas notikumos, kā arī organizēt tirdziņus, u.c. maksas pasākumus,
*gan digitālo: izveidot OAB mājas lapu (oab.lv ), kā arī datu glabātuvi “mākonī”, lai ne tikai informētu par biedrības aktivitātēm, bet arī organizētu pieteikšanos uz pasākumiem un nodrošinātu apmaksas iespējas. Savukārt, vienota biedrības datu glabātuve nodrošina ātrāku datu apmaiņu un iespēju visiem biedriem piekļūt dažādu biedrības projektu datiem.

Dalība projektā ļāva ne tikai popularizēt biedrību un tās aktivitātes, bet iepazīt jaunus sadarbības partnerus, kā piemēram, Bauskas vecpilsētas biedrību, Cēsu Mantojuma biedrību, SERDI u.c., ar kuriem izveidojās arī draudzīgas attiecības. Pateicoties projekta aktivitātēm, Biedrība ir kļuvusi atpazīstama Latvijā un tiek iesaistīta citu biedrību aktivitātēs. Atbalstot demokrātijas procesus  Ogrē, esam saņēmuši atbalstu arī no lielākas organizācijas kā Laikmetīgās kultūras nevalstisko organizāciju asociācijas.

AIF projekta ietvaros OAB aktīvi tīklojās ar citām biedrībām un tā rezultātā radās sapratne, ka, lai gan katras biedrības darbības specifika atšķiras, bieži vien problēmas, ar kurām biedrības saskaras, ir līdzīgas. Vienlaikus biedrību atšķirīgās darbības jomas, kapacitāte un pieredzes, kā arī vietējie apstākļi nosaka, ka arī izmantotie risinājumi  ir  atšķirīgi.

Valdes priekšsēdētāja G.Grebe komentē vienu no pieredzes apmaiņas vizītes pieredzēm: “Tiekoties ar aktīvajiem baušķeniekiem, kur vadību uzņēmās Bauskas Vecpilsētas biedrība, fantastiski saslēdzās un izveidoja simbiozi biedrības iekšējā ikdienas rutīna ar māksliniecisko radošumu - mēs ar milzu azartu metāmies iekšā viņu projektā – tagad arī OAB radītā roze priecēs kādu ēkas fasādi Bauskā. Savukārt, viņiem bija interesanti uzzināt mūsu pieredzi par telpu nodrošinājumu radošām darbnīcām.”

Projekts tiešām bija vērienīgs, ar daudz dažādām aktivitātēm, kas vērstas gan uz biedrības iekšējo attīstību, gan darbu ar sabiedrību. Aktivitāšu realizācijai nepieciešami ievērojami laika un cilvēkresursi, tāpēc organizācijām, kuras piesakās īstenot nākamos Aktīvā iedzīvotāja fonda projektus, iesakām izvērtēt – cik daudz aktivitātes iekļaut projekta īstenošanas laikā.

Notikumi

i

Piesakies jaunumiem!

Nepalaid garām aktualitātes un saņem noderīgu informāciju savā e-pastā.