Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes - tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai.

Seksuālā un reproduktīvā veselība un vardarbības riski cilvēkiem ar intelektuālās attīstības traucējumiem

09.01.2023 | Demokrātijas kultūra
Projekts: Atbalsts biedrības "Papardes zieds" ilgtermiņa darbībai
Seksuālā un reproduktīvā veselība un vardarbības riski cilvēkiem ar intelektuālās attīstības traucējumiem

Arī cilvēkiem ar intelektuālās attīstības traucējumiem, viņu vecākiem, skolotājiem un aprūpētājiem ir nepieciešamas zināšanas par seksuālo un reproduktīvo veselību, lai veicinātu izpratni, savstarpējo sapratni, lēmumu pieņemšanu un spēju sevi aizsargāt no seksuālas vardarbības.

“Nereti sabiedrībā un vecāku vidū mums ir tāds maldīgs priekšstats, ka par šīm tēmām, kas saistītas ar seksualitāti, nevajag runāt, bet tas rada daudzas grūtības šiem jaunajiem cilvēkiem veidot pozitīvi savu dzīvi, kurā ir vieta attiecībām, kurā ir vieta tam, ka tu drīksti iemīlēties, tu drīksti veidot intīmas attiecības ar kādu sev tuvu cilvēku. Un tas, ko bērni bez traucējumiem nereti iemācās no ģimenes un vienkārši esot sabiedrībā, tas šiem bērniem ir jāiemāca – gan sociālās normas, gan kā pateikt nē, gan, kā sevi pasargāt,” sacīja Ķelle lsm.lv ziņām.

Sīkāk par tēmu, viedokļiem varat uzzināt: https://www.lsm.lv/raksts/zinas/latvija/cilveki-ar-intelektualas-attistibas-traucejumiem-nereti-paklauti-seksualas-vardarbibas-riskiem-zinasanu-trukuma-del.a488744/

 

 

Informācija: www.papardeszieds.lv

Notikumi

i

Piesakies jaunumiem!

Nepalaid garām aktualitātes un saņem noderīgu informāciju savā e-pastā.