Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes - tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai.

Semināru ciklā apmācīs atpazīt un novērst diskrimināciju invaliditātes dēļ

Semināru ciklā apmācīs atpazīt un novērst diskrimināciju invaliditātes dēļ

Latvijas Cilvēku ar īpašām vajadzībām sadarbības organizācija SUSTENTO organizē piecu semināru ciklu, kuru laikā dalībnieki apgūs prasmes atpazīt diskrimināciju invaliditātes dēļ, rast risinājumus un sniegt atbalstu cietušajiem. Semināri notiks 19., 24., 25., 26. un 30. augustā Zoom platformā.

Lai gan Latvijā cilvēktiesību jautājumu izpratne ir ievērojami uzlabojusies, jautājumi, kas saistīti ar invaliditāti un diskrimināciju, vēl aizvien nav pilnībā apzināti un pietiekami skaidroti. Cilvēki ar invaliditāti neizprot diskriminācijas jēdzienu un neattiecina to uz sevi. Informācija par diskrimināciju visbiežāk ir sagatavotā sarežģītā juridiskā valodā, tādējādi ziņojuma par diskriminācijas gadījumu iesniegšana ir nepieejama un liek cilvēkam vienkārši samierināties.  

Lai risinātu šo izaicinājumu, Latvijas Cilvēku ar īpašām vajadzībām sadarbības organizācija SISTENTO AIF stratēģiskā projekta “Zini, proti, dari - cilvēku ar invaliditāti tiesību aizsardzība” ietvaros rīko piecu dienu apmācības, kuru laikā dalībnieki no visas Latvijas apgūs prasmi atpazīt diskrimināciju invaliditātes dēļ, rast risinājumus un sniegt atbalstu cietušajiem. Plānots, ka šo semināru dalībnieki turpmāk Latvijā veidos atbalsta tīklojumu, lai palīdzēt atpazīt diskrimināciju invaliditātes dēļ un prastu rīkoties tās mazināšanai.

Seminārā piedalīsies cilvēktiesību speciālisti gan no Latvijas, gan no starptautiskām organizācijām visā pasaulē. Par sieviešu ar invaliditāti tiesībām stāstīs lektore no Argentīnas An-Sofie Leenknecht, savukārt par cilvēkiem ar intelektuālās attīstības traucējumiem - Īrijā pazīstams izglītības darbinieks John Patrick Clarke.

Pieteikšanās semināriem, rakstot uz e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Projektu “Zini, proti, dari - cilvēku ar invaliditāti tiesību aizsardzība” finansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija caur EEZ un Norvēģijas grantu programmu "Aktīvo iedzīvotāju fonds". 

Notikumi

i

Piesakies jaunumiem!

Nepalaid garām aktualitātes un saņem noderīgu informāciju savā e-pastā.