Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes - tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai.

Medicīnas vēstures muzejā notiks Līdzdalības darbnīcas

08.09.2022 | Demokrātijas kultūra
Projekts: Līdzdalības darbnīca
Medicīnas vēstures muzejā notiks Līdzdalības darbnīcas

Sestdien, 10. septembrī Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejs kļūs par rosīgu platformu, organizējot Līdzdalības darbnīcas. To mērķis ir informēt sabiedrību par rīcības vadlīnijām dažādās krīzes situācijās un caur praktiskiem speciālistu paraugdemonstrējumiem attīstīt komunikācijas un palīdzības sniegšanas prasmes krīzes gadījumā. Darbnīcu mērķauditorijas ir ģimenes ar skolas vecuma bērniem un pieaugušie civilās aizsardzības interesenti. Dalība darbnīcās ir bez maksas.

Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejs sadarbībā ar Latvijas Laikmetīgās mākslas centru turpina šī gada martā aizsāktās Līdzdalības darbnīcas, reaģējot uz Krievijas iebrukumu Ukrainā. Turpinoties karadarbībai, ir būtiski neklusēt un caur vēsturi, kultūru un mākslu turpināt būt aktīviem un reflektēt par notiekošo. Latvijas sabiedrība piedzīvo psiholoģisku krīzi, kuras ietvaros notiek dažādu vērtību un normu pārvērtēšana. Arī mums katram ir bijusi iespēja izvērtēt savas zināšanas un prasmes, reaģējot un sniedzot palīdzību krīzes situācijās. Tagad – jaunu vērtību radīšanas posmā –, iespējams vairāk kā jebkad ir nepieciešams atgūt zaudēto fokusu, veicināt kritisko domāšanu, sabiedrības saliedēšanu un rīcībspēju.

Sestdien, 10. septembrī Medicīnas vēstures muzejs kļūs par rosīgu platformu, organizējot Līdzdalības darbnīcas ar mērķi informēt sabiedrību par rīcības vadlīnijām dažādās krīzes situācijās. Darbnīcās caur praktiskiem speciālistu paraugdemonstrējumiem varēs attīstīt komunikācijas un palīdzības sniegšanas prasmes. RSU Medicīnas izglītības tehnoloģiju centra komanda organizēs pirmās palīdzības sniegšanas algoritma darbnīcu, izmantojot simulāciju tehnoloģijas. Aizsardzības ministrijas speciālists vadīs darbnīcu par rīcību krīzes situācijās un ārkārtas gadījumu jeb 72 stundu somu. Savukārt muzeja dārzā būs piestājusi neatliekamās palīdzības brigāde. Darbnīcas ir piemērotas ģimenēm ar skolas vecuma bērniem.

Dalība darbnīcās un muzeja apmeklējums 10. septembrī ir bez maksas. Iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama. Muzejs būs atvērts apmeklētājiem plkst. 11.00 – 17.00. Plašāka informācija par Līdzdalības darbnīcām pieejama muzeja mājaslapā.

Projekta “Līdzdalības darbnīcas” īstenotājs ir Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs partnerībā ar Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzeju un to finansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija caur EEZ un Norvēģijas grantu programmu “Aktīvo iedzīvotāju fonds”.

Paula Stradiņa medicīnas vēstures muzejs pirmo reizi durvis apmeklētājiem vēra 1961. gadā un šobrīd ir viens no apmeklētāju iecienītākajiem muzejiem Latvijā. 2022. gada publisko norišu programma apvieno dažādas nozares, par centrālo izvirzot veselības jēdzienu.

 

PAPILDU INFORMĀCIJA:
Ilze Sirmā, Publisko programmu un komunikācijas nodaļas vadītāja, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Interneta resursi: https://mvm.lv/lv/programma/aktualie-pasakumi
Facebook: https://www.facebook.com/MVMLV
Telefons uzziņai: 26525466

Notikumi

i

Piesakies jaunumiem!

Nepalaid garām aktualitātes un saņem noderīgu informāciju savā e-pastā.