Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes - tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai.

Tagad varam vairāk!

14.06.2023 | Ilgtspēja un kapacitāte
Projekts: Varam vairāk!
Tagad varam vairāk!

Kad 2022. gada sākumā biedrība “Ziemeļkurzemes biznesa asociācija” pretendēja uz Aktīvo iedzīvotāju fonda finansējumu savas organizācijas kapacitātes stiprināšanai, vēlējāmies uzlabot trīs lietas:

Pirmkārt, jutām, ka neesam gana zinoši pilsoniskās sabiedrības un līdzdalības demokrātijas teorijā un praksē. Nešķita loģiski, ka teju vienīgā reize, kad iedzīvotāji piedalās lemšanā par dzīvi savā pagastā, ir pašvaldību vēlēšanas. Tad, kad deputāti ir ievēlēti, nav nedz īstas iespējas, nedz pastāv tradīcijas aktīvi iesaistīties lemšanā par dzīves vides uzlabošanu tuvākajā apkaimē. Vēlējāmies uzzināt, vai var savādāk.

Otrkārt, gribējām pacelt jaunā līmenī mūsu atpazīstamību un publisko tēlu. Ziemeļkurzemes pagastos mūsu biedrība darbojas kā LEADER vietējās rīcības grupa jau vairāk nekā 20 gadu un ir atpazīstama to uzņēmēju, pašvaldības struktūrvienību un sabiedriski aktīvo iedzīvotāju vidū, kuri ir startējuši LEADER projektu konkursos. Taču ne vienmēr izdevās aktivizēt vietējās kopienas, jo daudzi par mums neko nebija dzirdējuši. Vēlējāmies iemācīties, kā to labot.

Treškārt, uzlabojumi bija nepieciešami biedrības tēlam internetā. Gribējām modernizēt biedrības mājaslapu www.ziemelkurzeme.lv, jo tehnoloģijas piedāvāja jaunus risinājumus. Sociālajā vietnē Facebook vēlējāmies palielināt sekotāju skaitu un iegūt zināšanas, kā darboties aktīvāk.  

Projektā pirmās aktivitātes mērķis bija mācīties demokrātiju jeb uzlabot biedrības darbinieku izpratni par pilsoniski  aktīvām kopienām un to, kas vajadzīgs, lai kopienas aktivizētu. Devāmies ciemos pie kaimiņiem uz Igaunijas Jerves apriņķi.  Bijām dzirdējuši, ka tur jau kopš valsts neatkarības atjaunošanas darbojas ciemu biedrības un ciemu vecākie ir vidutāji starp kopienu un pašvaldību. Ar gandarījumu  varam teikt, ka ieguvām vairāk, nekā cerēts.

“Pārsteidza, ka daudzām ciemu biedrībām pieder savas ēkas un zeme, pat muižas. Ieguldījumi seno ēku atjaunošanai ir lieli, tāpat ēku uzturēšana, bet izskatās, ka tas viņus nebiedē. Tātad ciemu biedrības jūtas uzklausītas un saņem atbalstu no vietējās pašvaldības un ciema sabiedrības. Lauku ciemos tāpat kā pie mums Latvijā iedzīvotāju skaits samazinās, bet aktīvie iedzīvotāji tāpat darbojas un meklē jaunas iespējas kā sanākt kopā un kopīgi darboties,” pēc brauciena atceras biedrības  projektu koordinatore Ilze Šteine.

Gūtā pieredze tiek likta lietā joprojām un it īpaši šobrīd, kad strādājam pie LEADER vietējās rīcības grupas sabiedrības virzītas stratēģijas jaunajam plānošanas periodam. Tiekoties ar mūsu teritorijas pagastu iedzīvotājiem, allaž stāstām, kā lemšanā par vietējo dzīvi līdzdarbojas kopienas Jerves apriņķī.

Projekta otra lielā aktivitāte bija biedrības komunikācijas stratēģijas un vizuālā stila izstrādāšana, kā arī komunikācijas apmācības biedrības biedriem un darbiniekiem. Tagad mums ir atjaunots organizācijas stils ar profesionāli veidotu logo, kā arī sava krāsu gammu, burtu dizains jeb fonts oficiālai saziņai rakstiski, kā arī citi prezentēšanas elementi.

“Tā kā mūsu biedrība ir ieguvusi tiesības darboties kā LEADER vietējā rīcības grupa, un tas nozīmē, ka mūsu darbības mērķis ir vērsts uz plašu sabiedrības daļu biedrības darbības teritorijā, mums un mūsu aktivitātēm ir jābūt atpazīstamām un zināmām. Komunikācijas apmācību laikā profesionālu speciālistu nodarbībās ieguvām nepieciešamās zināšanas un izpratni par dažādiem komunikācijas veidiem un atradām mums vispiemērotāko. Ja iepriekš darbojāmies vairāk intuitīvi, tad tagad to darām ar pārliecību. Tāpat ir ar biedrības zīmolu un vizuālo atpazīstamība tēlu”, atzīst biedrības vadītāja Gunta Abaja.

Prieks arī par atjaunoto mājaslapu. Labi pārskatāma, lietojama ne tikai datorā, bet arī mobilajā telefonā, droša, gaumīga vietne internetā tagad uzlabo biedrības Ziemeļkurzeme biznesa asociācija sabiedrisko tēlu un palīdz darbā ar mūsu mērķa grupām – uzņēmējiem, pašvaldībām, sabiedriskajām organizācijām un visiem mūsu teritorijas iedzīvotājiem.

Ir vērts veltīt laiku un finanšu līdzekļus, lai biedrības darbību paceltu jaunā kvalitātē. To iesakām arī citām biedrībām, kuras darbojas uz plašākas sabiedrības iesaisti!

Informāciju sagatavoja: Andra Ratkeviča

 

 

Notikumi

i

Piesakies jaunumiem!

Nepalaid garām aktualitātes un saņem noderīgu informāciju savā e-pastā.