Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes - tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai.

Tapušas komiksu mākslinieku brīvpieejas afišas par rīcību krīzes situācijās

05.09.2022 | Demokrātijas kultūra
Projekts: Līdzdalības darbnīca
Tapušas komiksu mākslinieku brīvpieejas afišas par rīcību krīzes situācijās

Aktīvo iedzīvotāju fonda atbalstītā projekta “Līdzdalības darbnīcas” ietvaros tapušas komiksu mākslinieku afišas ar Aizsardzības ministrijas izstrādātajām instrukcijām rīcībai krīzes situācijās. Kam ir jābūt 72 stundu somā un cik liela tā varētu būt? Kā sagatavot mājokli gadījumā, kad tiek izsludināta evakuācija? Digitālas afišas pieejamas ikvienam Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzeja mājaslapā www.mvm.lv.

Projekta “Līdzdalības darbnīcas” ietvaros sadarbībā ar četriem profesionāliem ilustratoriem – komiksu māksliniekiem, izdevniecību "kuš!" un Latvijas Laikmetīgās mākslas centru (LLMC) tapušas afišas, kurās ilustrētas Aizsardzības ministrijas sagatavotajā bukletā iekļautās instrukcijas par rīcību pirmajās 72 krīzes stundās. Elīna Brasliņa ilustrējusi ārkārtas gadījumu jeb 72 stundu somas saturu. Oskara Pavlovska veidotā afiša informē par diennaktī nepieciešamo ūdens daudzumu. Ernests Kļaviņš ilustrējis instrukciju par rīcību artilērijas apšaudes vai aviācijas trieciena laikā. Savukārt mākslinieces Janas Ribkinas veidotā afiša instruē par rīcību evakuācijas gadījumā.

Ar komiksu valodā veidotajiem “stāstiem” par rīcību krīzes situācijā projekts “Līdzdalības darbnīcas” piedāvā alternatīvu informēšanas veidu īpaši tām sabiedrības grupām, kas ikdienā mazāk patērē sabiedrisko mediju veidoto saturu un informāciju uzņem ar citu informācijas kanālu starpniecību. Projekta ietvaros izdrukātas afišas tiks izsūtītas skolām un apkaimju iedzīvotāju centriem, tās būs pamanāmas arī Rīgas pilsētvidē.

Ikviens ir aicināts ielūkoties muzeja mājaslapā www.mvm.lv un izmantot brīvpieejas afišas, dalīties ar tām gan digitālā, gan drukātā formātā un tādējādi izplatīt zināšanas par rīcību krīzes situācijās. Afiša par ārkārtas gadījumu somu ir pieejama latviešu, krievu un angļu valodā.

Visi afišu faili lejupielādējami - ŠEIT.


Par projektu “Līdzdalības darbnīcas”

2022.gada martā, reaģējot uz Krievijas iebrukumu Ukrainā un paužot atbalstu Ukrainas iedzīvotājiem, Medicīnas vēstures muzejs sadarbībā ar Latvijas Laikmetīgās mākslas centru divu nedēļu garumā rīkoja Līdzdalības darbnīcu ciklu, kurā 15 mākslinieku vadībā, izmantojot dažādas laikmetīgās mākslas tehnikas, tika pētītas un praktizētas dažādas aktīvisma un protesta formas. Darbnīcu mērķis bija caur radošām praksēm un kopā darīšanu uzturēt dzīvu diskusiju un protestu pie Krievijas vēstniecības, neļaujot notiekošajam karam grimt ikdienas rūpju aizmirstībā. Vienlaikus darbnīcas kļuva par telpu politiski iesaistītai kopīgai nodarbei, veicinot sabiedrības vienotību un kritisku diskusiju par notiekošo, kā arī piedāvāja terapeitisku attīrīšanos caur radošu un jēgpilnu darbību.

Turpinoties karadarbībai Ukrainā, ir būtiski neklusēt un caur vēsturi, kultūru un mākslu turpināt būt aktīviem un reflektēt par notiekošo. Latvijas sabiedrība piedzīvo psiholoģisku krīzi, kuras ietvaros notiek dažādu vērtību un normu pārvērtēšana. Arī mums katram ir bijusi iespēja izvērtēt savas zināšanas un prasmes, reaģējot un sniedzot palīdzību krīzes situācijās. Tagad – jaunu vērtību radīšanas posmā –, iespējams vairāk kā jebkad ir nepieciešams atgūt zaudēto fokusu, veicināt kritisko domāšanu, sabiedrības saliedēšanu un rīcībspēju.

Projekta “Līdzdalības darbnīcas” īstenotājs ir Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs un to finansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija caur EEZ un Norvēģijas grantu programmu “Aktīvo iedzīvotāju fonds”.

Paula Stradiņa medicīnas vēstures muzejs pirmo reizi durvis apmeklētājiem vēra 1961. gadā un šobrīd ir viens no apmeklētāju iecienītākajiem muzejiem Latvijā. 2022. gada publisko norišu programma apvieno dažādas nozares, par centrālo izvirzot veselības jēdzienu.

 

PAPILDU INFORMĀCIJA:
Ilze Sirmā, Publisko programmu un komunikācijas nodaļas vadītāja, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Interneta resursi: https://mvm.lv/lv/programma/aktualie-pasakumi
Facebook: https://www.facebook.com/MVMLV
Telefons uzziņai: 26525466

Notikumi

i

Piesakies jaunumiem!

Nepalaid garām aktualitātes un saņem noderīgu informāciju savā e-pastā.