Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes - tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai.

Stiprinātas mazaizsargāto personu pilsoniskās prasmes četrās Latvijas pilsētās

06.11.2023 | Demokrātijas kultūra
Projekts: Demokrātisko kompetenču inkubators
Stiprinātas mazaizsargāto personu pilsoniskās prasmes četrās Latvijas pilsētās

Šā gada 31. oktobris bija noslēguma diena Latvijas Vācu savienības vērienīgajam trīs gadu ilgajam stratēģiskajam projektam "Demokrātisko kompetenču inkubators", kura mērķis bija aktivizēt mazaizsargāto personu pilsoniskās prasmes un kompetences četrās pilsētās: Dobelē, Liepājā, Ventspilī un Kandavā (katrā pilsētā piedalījās ap 30 dalībnieku).

Projekta laikā norisinājās gan pašvaldību, gan Saeimas vēlēšanas, kas katru projekta sezonu deva jaunu aktualitāti. Tā kā projekts nebija kampaņveidīgs, bet gan pastāvīgs, tad visās četrās pilsētās darbojās koordinatori. Trīs gadu garumā ik mēnesi tika strādāts pie dalībnieku praktisko iemaņu veicināšanas rakstīt iesniegumu valsts/pašvaldību iestādei, paust savu atbalstu/ierosinājumu/protestu kolektīvajās vēstulēs vai izmantot portālu manabalss.lv u.c. Trīs rudeņus dalībniekiem bija iespēja aktivizēt "Pilsonisko kompetenču darītavas" mediju, politikas, ekonomikas un tiesību jomā zinošu padomnieku vadībā (mūsu padomnieki bijuši: M.Pričins, L.Muciņš, I.Grīnberga, J.Streļčenoks, D.Šulmane, N.Ozoliņš, M.Roska, H.Danuševics, Dz.Rasnačs). 
Citos gadalaikos demokrātisko dialogu neformālā gaisotnē uzturēja 13 noorganizētie "Pop-up izgaršo demokrātiju" pasākumi. Pirms pašvaldību vēlēšanām 2021.gada jūnijā nodrošinājām atraktīvu informatīvo tālruni, pa kuru ar ikvienu interesentu sarunājās izcilais jurists Arvīds Dravnieks. Tāpat projekta gaitā iesaistījām arī jauno paaudzi ar mērķi apzināties demokrātijas plusus un iespējas iepretī totalitārisma bezjēdzībām. Visās pilsētās ne tikai tapa video "Labi, ka tie laiki ir garām", bet arī notika Valda Atāla un Kaspara Pūces viesošanās skolās. 
 
Projekts trīs gadu garumā ar konkrētām darbībām ļāva pilsētu iedzīvotājiem pavērt savā dzīvē jaunu priekškaru - iesaisti pilsoniskā dzīvē, interesi par valsts dzīves norisēm četrās jomās: politika, tiesiskums, ekonomika un mediji. Latvijas Vācu savienības komandai bija liela veiksme sadarboties ar Norvēģijas demokrātijas un kopienu līderi - biedrību "Fjellugla Kompetanse". Galvenais projekta dalībnieku secinājums: Viss pašu rokās! Darīšanas sezona ir vienmēr!

Avots: Latvijas Vācu savienība
 

 

 

Notikumi

i

Piesakies jaunumiem!

Nepalaid garām aktualitātes un saņem noderīgu informāciju savā e-pastā.