Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes - tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai.
Atbalstītie projekti: Stratēģiskie projekti programmā Demokrātijas kultūra

Par projektu

  • Īstenotājs: Biedrība "Latvijas Vācu savienība"
  • Projekts: Demokrātisko kompetenču inkubators
  • Īstenošanas reģions: Kurzeme, Zemgale
  • Kopējais budžets: 104 568.35
  • Projekta statuss: Noslēdzies
  • Sadarbības partneri no donorvalstīm: "Fjellugla Kompetanse AS" (Norvēģija)
  • Kontaktpersona: Ilze Garda, e-pasts: ilze@garda.lv, tel. 29895722

Projekta "Demokrātisko kompetenču inkubators" mērķis ir veicināt Kurzemes un Zemgales mazaizsargāto grupu pārstāvju pilsoniskās kompetences šādos jautājumos: demokrātija/politika; medijpratība; tiesiskums; valsts ekonomika.

Projekta mērķa grupa četrās pilsētās tiks pastāvīgi, interaktīvi uzlādēta ar iniciatīvām, kas veicinās pastāvīgu iesaisti pilsētas, reģiona, valsts jautājumu izpratnei un ietekmei. Projekta ietvaros  trīs gadus Kandavā, Ventspilī, Liepājā un Dobelē tiks īstenotas piecas aktivitātes: neformālās izglītības cikls "Pilsonisko kompetenču darītava", "Arī klusas balsis ir balsis", "Pop-up "Izgaršo demokrātiju"'", sociālo atmiņu tiešsaistes rīks jauniešiem "Labi, ka tie laiki ir garām"" un virtuālais līdzdalības rīks "Ja ir VĒLĒŠANĀS, tad jāpiedalās VĒLĒŠANĀS".

Projekts sekmēs ilgtermiņa pilsonisko kompetenču pieaugumu Latvijas iedzīvotājos (ap 400 personas), kā arī izpratni, kritisko domāšanu un prasmi iesaistīties jēgpilnās, mērķorientētās pilsoniskās sabiedrības aktivitātēs un iniciatīvās. Tāpat projekta laikā tiks nostiprinātas pilsētas vietējās kopienas, kā arī noformēts jaunu aktīvistu kodols no mazaizsargāto grupu vidus. Dalībnieki patstāvīgi turpinās projektā iesāktās aktivitātes, kā arī īstenos savas pilsoniskās iniciatīvas.

Sadarbība ar donorvalstīm: projekts tiek īstenots sadarbībā ar Norvēģijas organizāciju “Fjellugla Kompetanse AS”.

 

 

Notikumi

i

Piesakies jaunumiem!

Nepalaid garām aktualitātes un saņem noderīgu informāciju savā e-pastā.