Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes - tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai.

Jautājumi un atbildes

Savus jautājumus sūtiet uz Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt..

Kas ir Aktīvo iedzīvotāju fonds?

Aktīvo iedzīvotāju fonds ir Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) un Norvēģijas finanšu instrumentu programma, kas tiek īstenota 15 Eiropas valstīs: Bulgārijā, Horvātijā, Kiprā, Čehijā, Igaunijā, Grieķijā, Ungārijā, Latvijā, Lietuvā, Maltā, Polijā, Portugālē, Rumānijā, Slovākijā un Slovēnijā. Latvijā šo programmu administrē NVO apvienība. Lasi vairāk sadaļā „Aktīvo iedzīvotāju fonds

Kam būs iespēja saņemt AIF finansējumu?

Atklātu konkursu veidā pieteikties finansējumam varēs Latvijā reģistrēta biedrība vai nodibinājums. Detalizētāki nosacījumi, lai kvalificētos finansējuma saņemšanai, būs aprakstīti projektu konkursu nolikumos.

​Kādām aktivitātēm varēs saņemt finansējumu?

AIF finansējums būs pieejamās 4 programmās. Aicinām iepazīties ar katras programmas aprakstu, mērķi un atbalstāmo aktivitāšu darbības virzieniem. Detalizētāka informācija gaidāma konkursu nolikumos.

Cik ilgi fondā varēs iesniegt un īstenot projektus?

Visiem Aktīvo iedzīvotāju fondā finansējumu saņēmušajiem projektiem būs jābūt pabeigtiem līdz 2024. gada 30. aprīlim. 

Kad sagaidāmi pirmie projektu konkursi?

Tuvāko konkursu plānots izsludināt 2020. gada pavasarī – Stratēģisko projektu konkursu programmās “Demokrātijas kultūra” un “Cilvēktiesības”.

Ja es vienu reizi jau būšu saņēmis finansējumu kādā no Aktīvo iedzīvotāju fonda konkursiem, vai varēšu piedalīties atkāroti?

Vai NVO apvienības biedrorganizācijas varēs pieteikties finansējuma saņemšanai?

Jā. Tā kā NVO apvienībā esošo NVO biedru kopējais skaits ir vairāki simti, tad tas nav uzskatāms par interešu konfliktu. Turklāt vērtēšanas procesā tiks iesaisti neatkarīgi eksperti, lēmumi tiks pieņemti, balstoties uz skaidri definētiem vērtēšanas kritērijiem, par konkursu rezultātiem tiks informēts EEZ/Norvēģijas finanšu instrumentu birojs, rezultātus apstiprinās Fonda padome.

Kāpēc Aktīvo iedzīvotāju fondu administrē tieši šī NVO apvienība?

Visās valstīs Aktīvo iedzīvotāju fondu administrē NVO apvienības – šis ir donorvalstu nosacījums, lai nodrošinātu pilsoniskās sabiedrības aktivitāšu neatkarību no valsts pārvaldes un biznesa sektora ietekmes. 2018.gadā EEZ/Norvēģijas finanšu instrumentu birojs rīkoja atklātu konkursu uz Aktīvo iedzīvotāju fonda administratora lomu Latvijā. NVO apvienība pieteicās un konkursā uzvarēja.

Notikumi

i

Piesakies jaunumiem!

Nepalaid garām aktualitātes un saņem noderīgu informāciju savā e-pastā.