Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes - tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai.
Atbalstītie projekti: Stratēģiskie projekti programmā Demokrātijas kultūra

Par projektu

Projekta mērķis ir palielināt jauniešu politisko izglītību un iesaisti lēmumu pieņemšanas procesos caur jauniešu izpratnes veicināšanu par demokrātiskajiem procesiem un līdzdalības iespējām.

Latvijā ir novērojama ļoti pasīva iesaiste politiskajos procesos jauniešu vidū, ko izraisa dažādi faktori, kā neizpratne par politiskajiem procesiem, uzskati, ka viņu balsīm nav ietekme, neuzticība politiskajām partijām, kuras neakcentē tiem svarīgas tēmas, kā arī bieži vien to ieteikumus neuztver nopietni. Lai sasniegtu projekta mērķi tiks īstenota informatīva un izglītojoša kampaņa, kas gan veicinās jauniešu aktivitāti un izpratni par politiskajiem procesiem, gan arī nodrošinās jauniešu interešu aizstāvību valsts institūciju līmenī.

Projekta rezultātā tiks ne tikai palielināta jauniešu aktivitāte gaidāmajās 14. Saeimas vēlēšanās, bet arī veicināta ilgstpējīga politiskās izglītības nodrošināšana un jauniešu interešu pārstāvniecība. Tas mazinās neizpratni un stereotipus jauniešu vidū, ka tie nav spējīgi ietekmēt valstī notiekošos politiskos procesus, radīs izpratni par tiem un iespējām iesaistīties demokrātijas veidošanā un lēmumu pieņemšanā. Aktīva un politiski izglītota jaunatne veicina vispārīgu demokrātijas ilgtspējību un valsts pārvaldes efektivitāti.

Notikumi

i

Piesakies jaunumiem!

Nepalaid garām aktualitātes un saņem noderīgu informāciju savā e-pastā.