Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes - tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai.
Atbalstītie projekti: Rīcības projekti programmā Demokrātijas kultūra

Par projektu

  • Īstenotājs: Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs
  • Projekts: Līdzdalības darbnīca
  • Īstenošanas periods: 2022-05-25 - 2022-10-09
  • Īstenošanas reģions: Rīga
  • Kopējais budžets: 9 952.16
  • Projekta statuss: Noslēdzies
  • Sadarbības partneri no donorvalstīm:
  • Kontaktpersona: Sofija Anna Kozlova, e-pasts: sofija@lcca.lv, tālr.: 22020240
  • Projekta informācijas vietne: https://lcca.lv/lv/projekti/

Lai aktivizētu sabiedrību šī brīža mainīgajos apstākļos, ko radījis Krievijas pretlikumīgais iebrukums Ukrainā, Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs (LLMC) sadarbībā ar Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzeju (MVM) un dažādu jomu ekspertiem uzsāk radošu un pilsonisko sabiedrību iesaistošu aktivitāšu ciklu “Līdzdarbības darbnīca”.

Cikla pamatmērķis ir, iesaistot mākslu, informēt sabiedrību par rīcības modeļiem ārkārtas situācijās, kas potenciāli var novest pie kara draudiem, kā arī veidot diskusiju par to, kā sarunāties cilvēkiem ar dažādiem viedokļiem un veidot sarunu ar krievvalodīgo kopienu Rīgā un reģionos. Cikla ietvaros norisināsies pirmās medicīniskās palīdzības un civilās aizsardzības kursi ikvienam interesentam ar mērķi informēt sabiedrību par rīcības plānu t.s. X stundā. Komiksu žurnāla “Kuš” mākslinieki iepazīsies ar MVM krājumā esošajiem dažādos gadu desmitos tapušiem pirmās palīdzības vizuālajiem materiāliem un zīmēs rīcības plānu komiksa formātā. Šo komiksu plānots drukāt afišu un uzlīmju formātā un izplatīt Rīgas mikrorajonos, tādējādi informējot arvien plašākas un dažādākas sabiedrības grupas.

Sadarbībā ar Latvijas Transatlantisko organizāciju (LATO), mākslinieki un radošo jomu pārstāvji, kā arī dažādu jomu speciālisti tiks aicināti uz diskusiju par veidiem, kā māksla var kalpot par rīku, lai sarunātos ar cilvēkiem, kuriem ir pretēji uzskati / dažādi viedokļi un kā sarunāties ar krievvalodīgo kopienu Rīgā un reģionos.

Notikumi

i

Piesakies jaunumiem!

Nepalaid garām aktualitātes un saņem noderīgu informāciju savā e-pastā.