Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes - tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai.
Atbalstītie projekti: Stratēģiskie projekti programmā Demokrātijas kultūra

Par projektu

  • Īstenotājs: Biedrība "Latvijas Sarkanais Krusts"
  • Projekts: Augt, mācoties un darot
  • Īstenošanas reģions: Latvija
  • Kopējais budžets: 100 599,97
  • Projekta statuss: Noslēdzies
  • Sadarbības partneri no donorvalstīm:
  • Kontaktpersona: Aija Strazda, e-pasts: aija.strazda@redcross..lv, tel.: 27071252

Projekta mērķis ir pilnveidot kompetences dažāda vecuma brīvprātīgajiem visā Latvijā par līdzdalību kā demokrātijas formu, organizējot apmācības un attīstot rīku kopumu demokrātijasaktivitāšu paaugstināšanai.


Aktivitātes:
1. Mācības “Tauriņa efekts - jaunieši PAR iekļaujošu sabiedrību” un turpinājuma aktivitātes;
2. Atbalsta personu programma un brīvprātīgā darba aktivitātes;
3. Diskriminācijas un sociālajam atstumtības riskam pakļauto personu interešu pārstāvība;
4. LSK komiteju un Jaunatnes nodaļu apmācības;
5. Video par līdzdalības iespējām;
6. LSK Jaunatnes humānisma konference;
7. LSKJ "Vasaras akadēmija" 2023. gada vasarā un turpinājuma aktivitātes.


Iedzīvotāju iesaistīšanu pilsoniskās un sociālās līdzdalības aktivitātēs jau vairāk kā 100 gadu raksturo viens no septiņiem Sarkanā Krusta pamatprincipiem - "brīvprātība". Lai arī pasaulē iedzīvotāju skaits strauji palielinās, brīvprātīgo skaits visā pasaulē mazinās. Cilvēkiem mainās ieradumi un arvien vairāk par prioritāti tiek izvirzīta pašu labklājība; mazinās paradums veikt brīvprātīgo darbu un ziedot savu laiku bezatlīdzības kustībai. Pārsvarā iesaistīšanās brīvprātīgajā darbā notiek uz īsu laiku, palīdzot veikt konkrētu darbu uz īsu periodu. Iedzīvotājiem trūkst emocionāla vajadzība piederēt kādai konkrētai organizācijai vai kopienai, kā arī palielinās kopēja sabiedrības neuzticēšanās organizācijām. Lai mūsdienās piesaistītu iedzīvotājus, īpaši tos, kuri agrāk nav veikuši brīvprātīgo darbu, ir nepieciešams atrast īpašu veidu, kā iedzīvotājus uzrunāt un motivēt, būt līdzatbildīgiem, iesaistoties sabiedrības procesos.

Projekts dos ieguldījumu dažāda vecuma iedzīvotāju iesaistei brīvprātīgajā darbā, prasmju paaugstināšanā un brīvprātīgā darba popularizēšanā reģionos, iedzīvotāju iesaistē dažādu pakalpojumu sniegšanā, lēmumu pieņemšanā, tādā veidā veicinot demokrātiskas un pilsoniskas sabiedrības attīstību.

Notikumi

i

Piesakies jaunumiem!

Nepalaid garām aktualitātes un saņem noderīgu informāciju savā e-pastā.