Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes - tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai.
Atbalstītie projekti: Stratēģiskie projekti programmā Demokrātijas kultūra

Par projektu

  • Īstenotājs: Biedrība "Centrs MARTA"
  • Projekts: Sieviešu tiesību kultūra - Demokrātijas stūrakmens
  • Īstenošanas reģions: Latvija
  • Kopējais budžets: 104 991.10
  • Projekta statuss: Noslēdzies
  • Sadarbības partneri no donorvalstīm: "Venner av Martasenteret i Riga" (Norvēģija)
  • Kontaktpersona: Beata Jonite, e-pasts: beata@marta.lv, tel.67378539

Projekta mērķis ir stiprināt sieviešu tiesību kultūru kā demokrātijas stūrakmeni un veicināt dzimumu līdztiesīga pilsoniskuma apziņu Latvijā.

Projekta ietvaros plānots veikt plašu interešu aizstāvības darbu, nodrošinot dzimumu līdztiesības perspektīvu lēmumu pieņemšanas un pilsoniskās līdzdalības procesos. Tāpat tiks veikts sabiedrības informēšanas darbs, veidojot izpratni par sieviešu perspektīvas un dzimumu līdztiesības nozīmi demokrātijas procesos. Būtiskākās projekta laikā īstenotās politikas veidošanas un līdzdalības iniciatīvas ir saistītas ar Stambulas konvencijas ratifikāciju, Dzīvesbiedru likuma pieņemšanu, Dzimumu līdztiesības likuma aktualizēšanu, kā arī Tikumības grozījumu Izglītības likumā pārskatīšanu. Savukārt būtiskākās iedzīvotāju izglītošanas un informēšanas aktivitātes ietver rokasgrāmatas izveidi ar praktiskiem padomiem un atbalstu aktīvistu darbībai, pilsoniskās līdzdalības prasmju veicināšanai, kā arī apmācību organizēšanu mazaizsargātām sabiedrības daļām (reģionu iedzīvotājiem, cilvēku tirdzniecības upuriem), nodrošinot nepieciešamās prasmes un resursus politiskās līdzdalības un pilsoniskās aktivitātes attīstīšanai.

Projekta rezultātā, pateicoties gūtajām zināšanām, prasmēm un pieredzei pilsoniskās līdzdalības pasākumos, palielināsies to cilvēku skaits, kas iesaistās pilsoniskajās aktivitātēs un lēmumu pieņemšanas procesos un kas ir ieguvuši vai nostiprinājuši ticību savai spējai ietekmēt lēmumu pieņemšanas procesus.

Sadarbība ar donorvalstīm:  projekts tiek īstenots sadarbībā ar Norvēģijas organizāciju “Venner av Martasenteret i Riga”.

 

 

Notikumi

i

Piesakies jaunumiem!

Nepalaid garām aktualitātes un saņem noderīgu informāciju savā e-pastā.