Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes - tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai.
Atbalstītie projekti: Stratēģiskie projekti programmā Demokrātijas kultūra

Par projektu

  • Īstenotājs: Biedrība "Sabiedriskās politikas centrs PROVIDUS"
  • Projekts: Ilgtermiņa risinājumi sekmīgākām konsultācijām ar sabiedrību
  • Īstenošanas reģions: Latvija
  • Kopējais budžets: 104 996.52
  • Projekta statuss: Noslēdzies
  • Sadarbības partneri no donorvalstīm:
  • Kontaktpersona: Sintija Tarasova, e-pasts: sintija.tarasova@providus.lv, tel. 67039252

Projekta mērķis ir divu gadu laikā publiskajā pārvaldē (gan valsts, gan pašvaldību līmenī) palielināt pieprasījumu pēc jēgpilnām, iesaistošām konsultācijām ar sabiedrību.

Projektu realizēs Sabiedriskās politikas centrs PROVIDUS - domnīca, kurai ir 18 gadu pieredze sabiedrības iesaistes procesu organizēšanā. Trijās no 12 projekta aktivitātēm PROVIDUS sadarbosies ar Vides aizsardzības un reģionālo lietu ministriju, lai uzlabotu sabiedrības iesaistes iespējas pašvaldībās.

Projektā paredzētas šādas galvenās aktivitātes:

1) Sabiedriskās domas aptauja un divi pētījumi par  līdzdalības iespējām, labajiem un sliktajiem piemēriem;
2) Semināri un meistarklases pašvaldību, kā arī nacionālā līmeņa valsts pārvaldes darbiniekiem par mūsdienīgām klātienes un digitālajām iesaistes metodēm;
3) Informatīvie materiāli (izglītojošas karikatūras, plakāti), kuri pievilcīgā veidā izglītos gan lēmumu pieņēmējus, gan sabiedrību par to, kādas ir efektīvas un kādas - neefektīvas metodes konsultāciju organizēšanai;
4) Starptautiska augsta līmeņa konference par veiksmīgiem sabiedrības iesaistes piemēriem;
5) Deliberatīvais pasākums par kādu tobrīd aktuālu politikas tēmu, kur pēc nejaušības principa atlasīti Latvijas iedzīvotāji, tai skaitā no mazaizsargātām grupām,  apspriedīs problēmas un piedāvās risinājumus lēmumu pieņēmējiem.

Projekts ieliks stabilus pamatus tam, lai gan pašvaldību, gan nacionālajā līmenī pieaugtu lēmumu pieņēmēju izpratne par kvalitatīvi noorganizētu konsultāciju nozīmi, kā arī tiktu stiprināts un uzlabots sabiedrisko organizāciju kā konstruktīvu valsts un pašvaldības iestāžu partneru tēls.

 

Notikumi

i

Piesakies jaunumiem!

Nepalaid garām aktualitātes un saņem noderīgu informāciju savā e-pastā.