Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes - tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai.
Atbalstītie projekti: Stratēģiskie projekti programmā Demokrātijas kultūra

Par projektu

  • Īstenotājs: Nodibinājums "Latvijas Dabas fonds"
  • Projekts: Zaļais Barometrs
  • Īstenošanas reģions: Latvija
  • Kopējais budžets: 104 799.77
  • Projekta statuss: Noslēdzies
  • Sadarbības partneri no donorvalstīm:
  • Kontaktpersona: Liene Brizga-Kalniņa, e-pasts: liene.brizga@ldf.lv, tel. 29110527

Projekta "Zaļais Barometrs" galvenais mērķis ir vides, klimata un dabas daudzveidības jautājumu horizontāla integrēšana politikā un politisko lēmumu pieņemšanā Latvijā.  "Zaļais Barometrs" ir Latvijā pirmais visaptverošais politisko partiju un politikas lēmumu vērtējums no vides perspektīvas, ko kopīgi īsteno vadošās vides un dabas organizācijas - Latvijas Dabas fonds, Pasaules Dabas fonds, Latvijas Ornitoloģijas biedrība, biedrība "Zaļā Brīvība", kā arī Latvijas Bioloģiskās lauksaimniecības asociācija.

Projekta ietvaros vides organizācijas izvērtēs politisko partiju programmas pirms vēlēšanām – pašvaldību un Saeimas, aicinot tajās iekļaut vides un dabas mērķus un rosinās Latvijas iedzīvotājus, dodoties balsot, ņemt vērā arī Zaļā Barometra vērtējumu. Pastāvīgi visā projekta laikā tiks veidoti politikas apskati, analizējot lēmumus, kas var ietekmēt vidi, dabu un klimatu, kā arī tiks uzraudzīta politiķu pausto solījumu izpilde. Politiķi tiks aicināti uz Zaļā Grila diskusijām, kā arī izaicināti Zaļajos testos, kuru mērķis ir noskaidrot, kā mūsu valsts politikas virzītāji rīkojas ikdienā. Podkāstā Zaļais Barometrs runāsim par vides un dabas jautājumiem politiskajos līkločos Latvijā un Eiropas Savienībā, kā arī pastāvīgi aktualizēsim vides politikas jautājumus sociālo tīklu kontos un mājaslapā www.zalaisbarometrs.lv.

Notikumi

i

Piesakies jaunumiem!

Nepalaid garām aktualitātes un saņem noderīgu informāciju savā e-pastā.