Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes - tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai.
Atbalstītie projekti: Stratēģiskie projekti programmā Demokrātijas kultūra

Par projektu

  • Īstenotājs: Biedrība "ESTO"
  • Projekts: Klausies. Saproti. Rīkojies!
  • Īstenošanas reģions: Latgale
  • Kopējais budžets: 99 267.78
  • Projekta statuss: Noslēdzies
  • Sadarbības partneri no donorvalstīm: "Forenigen Latvisk kulturskole Bergausis" (Norvēģija)
  • Kontaktpersona: Ilona Rupaine, e-pasts: ilona.rupaine@gmail.com, tel. 26119946

Projekta mērķis ir sekmēt pilsonisko aktivitāti un sabiedrības līdzdalību demokrātijas procesos, rosinot klausīties, izprast un rīkoties savas kopienas un valsts labā.

Projekta tiešā mērķa grupa ir jaunieši līdz 30 gadiem, aktīvā sabiedrības daļa no 30-40 gadiem un pirmspensijas vecuma grupa – pēc 50 gadiem, kā arī sabiedrība un ikviens, kurš redzēs, ieklausīsies, sapratīs un saņems impulsu rīkoties. Projekts sniegs ieguldījumu paaudžu līdzdalībā, iesaistot dažāda vecuma grupas iedzīvotājus kopīgās aktivitātēs demokrātijas stiprināšanai.

Galvenās aktivitātes paredz izglītot iedzīvotājus  tiešā sarunā un sociālajos tīklos - informatīvajās kampaņās “Sarunas par svarīgo”, “Esi aktīvs – piedalies!”, un  podkāstu ciklā par izaicinošo “Nāc šurp, parunāsim”. Politiskās izglītības darbnīca 90 dalībniekus aktivizēs sava viedokļa paušanā un līdzdalībā. Koprades darbnīcā “Demokrātija un māksla”, “Mans īpašā cilvēka stāsts” demonstrēs radošās pieejas līdzdalības procesos, caur radošām izpausmēm apzinoties savu pilsonisko piederību un saknes. 19 rubriku stāstā “Es un Mēs” žurnālā A12 tiks atspoguļoti biedrību veiksmes stāsti, analizēti izaicinājumi, rasti pozitīvi risinājumi. Projekta ietvaros tiks izstrādāts pētījums par Latgales NVO līdzdalību pašvaldības lēmumu pieņemšanas procesos izstrāde. Stratēģisko dokumentu izstrādē plānots iesaistīt 35 organizācijas. Projekts vienos latviešu diasporu Bergenā, iesaistot ārzemēs dzīvojošo latviešu viedokļus, priekšlikumus un  pilsoniskas sabiedrības veidošanā Latvijā.

Projekta rezultātā mērķa grupai tiks attīstīta ierosme klausīties, saprast un rīkoties pilsoniskās sabiedrības labā, veicināta kritiskā domāšana, izpratne par demokrātiskas valsts priekšrocībām, kā arī atklāta pilsoniskā sabiedrība cilvēciskā mērogā. Tāpat mērķa grupa tiks iedrošināta apzināt savas vajadzības, toleranti paust viedokli un piedalīties savas kopienas, novada un valsts izaugsmē.

Sadarbība ar donorvalstīm: projekts tiek īstenots sadarbībā ar organizāciju no Norvēģijas “Bergausis”.

 

Notikumi

i

Piesakies jaunumiem!

Nepalaid garām aktualitātes un saņem noderīgu informāciju savā e-pastā.